Një adoleshent ka hapur zjarr në një shkollë të mesme në veri të Detroitit, SHBA.

 

Nga të shtënat me armë zjarri, raportohet se kanë humbur jetën tre nxënës, ndërsa kanë mbetur të plagosur 6 persona. Mes të lënduarve, është edhe një mësues.

 

Për këtë ngjarje është arrestuar një 15-vjeçar, i cili dyshohet se është autor i sulmit.

 

Identitetet e viktimave dhe plagosurve nuk janë bërë ende me dije.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *