Tre persona u plagosën në Finlandë nga të shtënat me armë zjarri në një shkollë në qytetin Vanda, tha në një deklaratë policia finlandeze, e cila më vonë njoftoi se i dyshuari si sulmues ishte arrestuar.

Më herët policia u kishte kërkuar kalimtarëve që të mos i afroheshin zonës dhe banorëve të qëndronin në shtëpi dhe të mos hapnin derën për të panjohurit. /vizionplus.tv

Lexo edhe :

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *