Katë persona kanë humbur jetën gjatë një aksioni grabitje që ka ndodhur në Florita të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

Ngjarja ndodhi pasditen e së enjtes në Coral Gables, të Miami ku dy persona pasi grabitën një argjendari morën peng një furgon së bashku me shoferin.

 

Sipas mediave ndërkombëtare nga kjo përplasja mes grabitësve dhe forcave të sigurisë kanë humbur jetën dy grabitësit, shoferi i furgonit dhe një tjetër person të cilin e zunë aksidentalisht plumbat, teksa kalonte në rrugë.

 

Gjithashtu i plagosur ka ngelur edhe një punonjës i argjendarisë së grabitur mbeti i plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.