E menjëhershme ishte përgjigjja e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për kryeministrin Edi Rama, pas ironisë së këtij të fundit. Në një postim në “Tëitter”, Basha e akuzoi Ramën se po mbron vjedhjet dhe korrupsionin, duke qenë se nuk jep 120 milionë eurot e PPP për qytetarët.

 

“Sa keq për çdo shqiptar kur kryeministri në vend që të japë MENJËHERË 120 milion eurot e ppp-ve për shëndetin dhe bukën e gojës së mijëra familjeve, merret gjithë ditën me sulme kundër opozitës dhe bëhet mburojë e vjedhjeve dhe korrupsionit të oligarkëve dhe tenderave të luksit.”

 

Rama reagoi me ironi pas propozimit të PD për masat që duhen marrë për rimëkëmbjen e ekonomisë gjatë këtyre ditëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.