Surprizë e bukur në duelin kualifikues të kupës së botës mes Suedisë dhe Kosovës.

Tifozët shqiptare kanë qënë të shumte në numër në stadiumin “Fiends Arena” në Suedi.

Por jo vetëm kaq, pasi ata kanë shpalosur në tribunën ku ishin vendosur edhe një flamur gjigand kuqezi.

“O sa mirë me qënë shqiptarë”, ishte kori i vazhdueshëm I tifozeve gjatë kohës që ka qënë i shpalosur stadium i madh kuqezi.

Nga të dhënat e para të mediave të Kosovës, raportohen se në stadium mund të jenë 5-6 mijë tifozë shqiptarë në mbështetje të Kosovës në këtë sfide kualifikuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *