Shkon në 20 numri i të vdekurve nga një sulm si në filma i ndodhur paraditen e kësaj të shtune në një qendër tregatre në Tajlandë.

 

Sipas mediave të huaja, oficeri i identifikuar si Jakrapahanth Thomma, 32 vjeç, publikoi gjithçka “live” në “Facebook”. Në rrjetin social ai shkroi edhe: “Është koha të emocionohemi”.

 

Fillimisht ai vrau komandatin e tij dhe pasi vodhi një armë në një kamp ushtarak, sulmoi njerëzit në një qendër tregtare. Pas sulmit të çmendur, 32-vjeçari u arratis, ndërsa policia po e kërkon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *