Aeroporti Ndërkombëtar i Erbilit në Irakun verior është ka rënë pre e një sulmi me dron.

Zyrtarët kurdë të sigurisë thanë se sulmi ishte kryer nga dronë të ngarkuar me eksploziv.

“Nuk ka viktima në sulmin e kryer nga dy dronë të armatosur”, thuhej në deklaratë.

Laëk Ghafuri, kreu i marrëdhënieve me mediat e huaja për Qeverinë Rajonale të Kurdistanit, tha në Tëitter se forcat kurde të sigurisë po hetonin incidentin.

“Droni mbante pajisje shpërthyese dhe shpërtheu larg terminaleve dhe territoreve të Aeroportit Ndërkombëtar të Erbilit. Nuk raportohet për viktima”, tha Ghafuri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *