Spanja është hakmarrë ndaj Italisë duke e mposhtur 2-1 në “San Siro”, në sfidën e vlefshme për  gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Iberikët triumfuan falë dy golave të Ferran Torres, të shënuara në pjesën e parë.

 

Për skuadrën e Luis Enrique-s u bë më e lehtë menaxhimi i rezultatit pas ndëshkimit me karton të kuq të Leonardo Bonucci-t. “Axurret” shpresuan se mund të kthenin barazpeshën pas golit të Pellegrinit në minutën e 83’, por Spanja arriti të ruajë rezultatin dhe siguroi finalen e Ligës së Kombeve.

 

Tashmë “Demat” do të presin në finale, fituesin e gjysmëfinales tjetër, Belgjikë- Francë, e cila do të luhet mbrëmjen e nesërme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *