SPAK ka përfunduar hetimet për dy të akuzuarit për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja.

 

Dosja është dërguar në gjykatë, ku pritet të nisë edhe procesi gjyqësor për të pandehurit Redjan Rraja dhe Arjon Halilaj.

 

Atentati ndaj prokurorit Ardjan Ndoja ndodhi në mbikalimin e Shkozetit, ku humbi jetën shoferi, Andi Maloku.

 

I plagosur mbeti edhe Aleksandër Laho, i njohur edhe si “Rrumi” i Shijakut.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *