Është mbyllur me avantazhin e Sllovakisë pjesë e parë e ndeshjes që luhet për grupin E.

Sllovakët dominuan ndaj Ukrainës me rastet e krijuara dhe në kontrollin e topit, duke shënuar golin e avantazhit.

Ishte Schranz ai që gjeti portën e ukrainasve në minutën e 17-të.

Ndeshja është e vlefshme për grupin E, në krye të të cilit aktualisht qëndron Sllovakia me 3 pikë, ndjekur nga Rumania me po aq pikë dhe Belgjika e Ukraina që kanë 0 pikë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *