Subscribe

Situata epidemiologjike në Kosovë gjatë 24 orëve fundit paraqitet shqetësuese.

Autoritetet shëndetësore raportuan se nga 480 testime të kryera, 258 raste rezultuan pozitive me COVID, ndërsa 16 qytetarë ndërruan jetë. Që prej fillimit të pandemisë, regjistrohen në total 8.104 të prekur me koronavirus dhe 212 viktima.

Po ashtu, këtë të enjte janë shëruar edhe 196 pacientë , duke e çuar gjithsej numrin e të personave që e kanë fituar betejën me virusin në 4.463.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *