Duke marrë shkas nga rritja e numrit të të infektuarve me COVID në vend, Petrit Vasili e cilëson situatën në të cilën ndodhet Shqipëria, shumë serioze.

 

Sipas nënkryetarit të LSI-së, kjo gjendje është shkaktuar nga urdhrat e kryeministrit Rama.

 

“Pandemia ne renie te lire! Vala e Pandemise eshte ne zhvillim te plote dhe shume serioz. Sot serish nje numer shume i rende rastesh te reja, plot 1054 raste te reja me Covid! Menaxhimi paraprihet nga urdherat e kryeministrit, kjo eshte vertet skandaloze dhe e papranueshme. Ne kete situate duhet te udheheqin profesionistet. Urdhrat e kryeministrit na prune ne kete gjendje. Shqiperia e pushtuar nga vala e Pandemise veprimet jane sikur s’ka pandemi.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *