Situata në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë kritike. Gjatë 24 orëve të fundit, u regjistruan 125 raste të reja me koronavirus dhe 7 viktima.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se viktimat janë shënuar në Shkup, Strugë, Tetovë dhe Shtip.

Në total, 164 kanë ndërruar jetë nga virusi që prej shpërthimit të pandemisë, ndërsa 3,364 janë infektuar. Ndërkohë 1,664 pacientë janë shëruar dhe 34 ndodhen në gjendje kritike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *