Shqitari Ilir Zelka humbi jetën pas një atentati që ju krye në Brazil. Mediat e huaja raportojnë se ai u ekzekutua teksa po hante mëngjs në një restorant në Sao Paolo.

 

Ilir Zelka kishte një firmë private në Çeki, por në mars të 2019 ai hoqi dorë si ortak.

 

Akoma nuk dihet asgjë pse u vra shqiptari, por menaxheri i restorantit ka deklaruar para autoriteteve se në ditët e fundit ai shkonte atje çdo ditë dhe porosiste 3 vakte.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *