Një shtetas shqiptar është arratisur nga vendi ku qëndronte në Kifissos të Greqisë mbrëmjen e të martës.

Ai mbikqyrej me byzylykun e sigurisë pasi kishte kryer denim per veprat e vjedhjes dhe trafikut të drogës.

Janë të paqarta rrethanat sesi 35 vjecari shqiptar ka mundur të ç’aktivizojë sistemin elektronik të mbikqyrjes.

Policia greke ka nisur kërkimet për ta gjetur shqiptarin. Ka dyshime se ai mund të ketë marrë autobuzin për të udhëtuar drejt Shqipërisë.

Mediat greke kane publikuar foton e tij me qellim qe qytetaret te ndihmojne policine nese kane informacion, por identiteti i plote nuk eshte bere i ditur.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *