Një shtetas shqiptar ka gjetur vdekjen dhe një tjetër mbeti I plagosur pasi të dy ishin të mbyllur brenda një fabrike me kanabis në Angli.

Ngarja e rëndë ka ndodhur në datën 4 qershor në Brierley Hill por detajet janë zbuluar vetëm tani nga një media lokale në Birmingham.

Birminghammail.uk ben te ditur se viktime eshte Margaritis Xhindi 43 vjec, baba i tre femijeve.

Të dy personat morën plagë nga zjarri, teksa Xhindi per fat te keq vdiq në spital në datë 5 qershor ndërsa 20 vjecari tjeter shqiptar arriti të shpëtojë dhe ka ikur madje edhe nga spitali.

Ka dyshime se dy shqiptaret mund të kene qënë viktima të trafikimit, te pakten sic bejne me dije mediat angleze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.