Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të zbresë në fushë në orën 15:00 ku do të përballet me Kroacinë.

Ndeshja e cila do të luhet në Hamburg është vendimtare për të dy ekipet.

Lexo edhe :

Related Posts

Tanimë trajnerët Sylvinho dhe Zlatko Dalic kanë dalë me formacionet zyrtare.

Ky është dueli i parë në histori për dy vendet ballkanase, të cilat do kërkojnë tri pikët pasi vijnë nga humbjet në duelet e para.

Përkatësisht Shqipëria humbi me Italinë 2-1 dhe Kroacia u mund 3-0 nga Spanja.

Formacioni zyrtar:

Strakosha , Hysaj, Mitaj, Ajeti, Djimsiti, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Manaj, Asani

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *