Shorti I fazës cerekfinale të Champions League hedhur në Nion të Zvicres vuri përballë kampionet në fuqi të Europës, Chelsea si dhe rekordmenet e kontinentit Real Madrid.

 

Ky është cifti më I fortë në fakt I fazës cerekfinale, ndonëse nuk mbetet pas një tjetër duel anglo-spanjoll, Manchester City-Atletico Madrid.

 

Skuadra e Simeones ka peshkuar sikurse në 1/8, një tjetër ekip të qytetit të Manchesterit. Madrilenet hoqen Man.United te Ronaldos dhe tani gjejnë përballë skuadrën e Pep Guardioles.

 

Me fat Bayerni që do të luajë në cerekfinale kundër Villareal.

 

Edhe Liverpool ishte me fat pasi kapi ne googla Benficen, një nga ekipet më të dobëta në letër.

 

Ndeshjet e para cerekfinale do te luhen ne 5-6 prill ndersa te kthimit ne 12 dhe 13 prill.

 

Uefa përcaktoi edhe duelet e mundshme gjysmëfinale në bazë të cifteve cerekfinaliste.

 

Fituesi i ciftit Real Madrid vs Chelsea do të luajë kundër ciftit Manchester City vs Atletico Madrid.

 

Ndërsa fituesi I ciftit Benfica-Liverpool do të luajë në gjysmëfinale ndaj fituesit të ciftit Bayern Mynchen vs Villareal.

 

Emociont e Uefa Champions League mund ti perjetoni ne platformen Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *