Zbulohen detaje të reja nga aksidenti i ndodhur në Korçë.

 

Sipas policisë, duket se drejtuesja e mjetit ka ngatërruar pedalin e frenit me atë të gazit dhe për pasojë, mjeti ka hipur mbi trotuar duke goditur me pjesën e përparme këmbësorin te këmbët.

 

Ai ka marrë dëmtime të rënda dhe po transprtohet drejt spitalit të Traumës në Tiranë, për mjekim më të specializuar. Aksidenti ndodhi kur shoferja po përpiqej të parkonte mjetin.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *