Parlamenti ne Maqedonine e Veriut nuk e ka miratuar programin e qeverise se re te Zoran Zaevit nje dite me pare, pas debateve te pershkallezuara mes shumices dhe opozites.

VMRO-DPMNE e quan te genjeshtert cdo plan qe ka paraqitur Kryeministri i zgjedhur.

Nderkohe, vetem pak minuta me pare ka nisur seanca parlamentare e kesaj te diele ne perpjekje per te votuar perberjen e kabinetit te ri.

Deputetet kane afat deri ne mesnate per ta miratuar ate.

Pjese e koalicionit qeverises eshte edhe Bashkimi Demokratik per integrim me 6 ministra dhe postin e Kryeministrit per 100 ditet e fundit te mandatit kater vjecar.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *