Subscribe

Policia italiane goditi dy banda droge gjatë orëve të fundit. Mediat fqinje shkruajnë se gjatë operacioneve janë arrestuar shqiptarë e italianë, të cilët trafikonin kokainë, hashash dhe marijuanë. Në total, në pranga kanë rënë 37 persona.

 

Anëtarët e bandave importonin sasi të mëdha kokaike, hashashi dhe marijuana në Lombardi dhe më pas i shpërndanin në rajone të ndryshme të Italisë.

 

Gjatë operacioneve u sekuestruan dy pasuri të patundshme në Milano, një kompani, 3 skuterë, i 2 motoçikleta dhe  9 makina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *