Nje plagosje me thike ka ndodhur pasditen e kesaj te shtune ne qytetin e Ersekes.

Nga informacionet paraprake mesohet se ne kete konflikt jane perfshire 5 persona, mes te cileve edhe kusherinj që jetojnë jashtë vendit. Ata jane konfliktuar per murin e shtëpisë.

Kaq ka mjaftuar qe ne kete konflikt masiv te perdoren thikat e per pasoje ka mbetur i plagosur njeri prej tyre.

Burime bejne te ditur se njeri prej kusherinjve eshte plagosur rende dhe eshte transportuar ne spitalin e Korces nga ku mesohet se eshte jashtë rrezikut. Ndersa te tjeret kane marre plage te lehta dhe pasi kane marre mjekimin ne spitalin e Ersekes jane shoqeruar ne komisariat.

Nderkohe ne po te njejtin vend njëri prej autorëvë është munduar të largohet nga vendi i ngjarjes dhe ne nxitim e siper mjeti ka marre perpare nje shtetase femer e cila eshte plagosur dhe transportuar ne spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published.