Trajneri Sylvinho dhe kapiteni Berat Gjimshiti kanë dalë në konferencë për shtyp para ndeshjes me Spanjën.

Ndeshja do të luhet në në “Merkur-Spiel Arena”, të Dyseldorfit do të sfidojnë “Iberikët” e Spanjës, në sfidën e tretë dhe të fundit të fazës së grupeve, ku një fitore do të na siguronte kualifikimin historik, për në fazën me eleminim direkt të këtij kompeticioni.

“Është një sfidë ndaj një ekpi shumë të fortë, por besoj se të gjithë çunat janë gati për sfidën. Gjëja më e rëndësishme është se jemi akoma në garë për të kaluar grupin dhe do të bëjmë maksimumin për të “bezdisur” Spanjën.

Formacioni nuk ndikon aspas, pasi edhe formacioni i dytë i Spanjës është në të njëjtin nivel. E dimë kë kemi përballë dhe nuk mendojmë aspask se ata do të luajnë me ekipin e dytë dhe po përgatitemi njësoj, sikur luajmë kundër titullarëve”, tha kapiteni. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *