Një ngjarje aksidentale është shënuar këtë të martë në Sarandë.

 

Dy punëtorë janë rrëzuar aksidentalisht nga çatia e ndërtesës ku ata po kryenin riparime në fshatin Shelegar.

 

Bëhet fjalë për Mehmet Metali, 35 vjeç dhe Sokol Cukari, 31 vjeç, të cilët u transportuan në urgjencën “Stefan Mekshi” në Sarandë.

 

Për shkak të dëmtimeve në shtyllën kurrizore, 35-vjeçari mësohet se është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *