Dy pilotë kanë humbur jetën nga rrëzimi i një helikopteri ushtarak në brigjet e Izraelit verior gjatë një seance stërvitore.

 

I plagosur mbeti edhe një anëtar i tretë i ekuipazhit, thanë Forcat Mbrojtëse të Izraelit, i cili është dërguar në spital dhe po merr trajtim mjekësor.

 

Pavarësisht angazhimit në kohë të ekipeve të shpëtimit, pilotët nuk arritën të shpëtonin.

 

Nuk dihet shkaku i rrëzimit të helikopteri detar të Forcave Ajrore izraelite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *