Rita Ora u ka bërë apel fansave të saj qw të dhurojnë ndihma për shqiptarët e prekur nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës.

 

Në një postim në Instagram, Rita shkroi: “Një tërmet ma magnitudë 5.6 ka goditur Shqipërinë, shumë pranë Kosovës, ku kam lindur unë. Klikoni më poshtë për të ndihmuar UNICEF për fëmijët e prekur nga katastrofa kudo që janë.”

 

Rita është ambasadore e OSBE dhe në prill të këtij viti vizitoi familjet e varfra kosovare.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *