Ne paketën Tring ka rinisur edhe kampionati zviceran pas pushimeve dimërore dhe Jang Bojs Berne e vijojnë me objektiv te qarte titullin kampion.

Ne sfidën kundër St Gallen vendasit kane dominuar dhe nuk i kane lënë asnjë mundësi miqve. Horo ne pjesën e pare kaloi verdhezinjte ne avantazh ndërsa me te nisur pjesa e dyte Miralem Sulejmani shfrytëzon një gabim te portierit dhe i çon shifrat ne 2-0. Jang Bojs ngjiten ne kuotën 43 pike.

Ne ndeshjen tjetër Lucerna mundi Lozanen 2-1. Rodrigez ne minutën e pare te ndeshjes dhe Shnojvli ne pjesën e dyte i dhanë një avantazh te rehatshëm vendasve ndërsa Kololli shkurtoi diferencat ne fund por pa shkuar dot me tej. Lucerna merr fryme lirisht duke ju larguar zonës se ftohte ndërsa Lozana nuk arrin te përfitojë nga humbja e St Gallenit ne Berne.