Në pak minuta janë shënuar dy epiqendra të ndryshme tërmetesh.

 

Rreth orës 18:43 minuta u regjistrua tërmeti me magnitudë 4.2 me epiqendër në Belsh. Lëkundjet u ndjenë në Elbasan dhe Lushnje.

 

Por rreth orës 19:43 minuta u regjistrua një tjetër tërmet. Sipas EMSC, lëkundjet me magnitudë 3.3 kanë qenë me epiqendër në Vlorë dhe me thellësi 5 km.

 

Deri tani nuk raportohet për asnjë lloj dëmi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *