Kryeministri Edi Rama e ka quajtur “një darkë të bukur” takimin me homologun e tij, Kyriakos Mitsotakis, për të cilin tha se ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij.

Në një postim në “Facebook”, kreu  i qeverisë shkruan se marrëdhëniet mes dy popujve janë busulla “drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”.

“Athinë-Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij. Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”, shkruan Rama.

Mediat greke raportuan këtë të martë se një nga pikat kryesore që është diskutuar në darkën mes kryeministrave është edhe çështja e detit.

One thought on “Rama publikon video nga darka në Athinë: Mitsotakis ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij

 1. A ka Shqipetar qe I intereson darka e Rames?
  Un them se jo por ne si shqipetar duham te dim se çfar ndodh,Politika Greke esht gjarper me dy koka shpresoim qe politikanet tan mos te firmosin letra ne Greqisht
  Histora dhe realiteti esht aty
  Por ne marveshjen qe po behet
  Un mendoj dhe besoi qe Greqia kerkon nga politika Shqipetare qe çeshtja çame te fshihet nga historia dhe keshtu çdo çami qe ju masakrua familja mos te ket te drejten e nje gjyqi international
  Politika jon kete qe un po them ka per ti futur nje thik mbas shpine Shqipetareve
  Shpresoi jo por jam I sigurt qe kjo do ndodhi
  Çameria nuk do njifet si çeshtje
  Keshtu Greqija fiton nje tepadrjt ndaj atyre qe u masakruan pa meshir po nga keta qe sot thon nuk ka çameri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *