Subscribe

154 qytetarë afganë mbërritën gjatë natës së kaluar në Shqipëri, në dy fluturime: 95 të parët erdhen direkt nga Kabuli në ora 22.45 te dites se premte, ku u pritën nga ministrja Xhaçka dhe ambasadorja Yuri Kim.

Ndersa 59 persona te tjere qe ishin nisur nga Doha i Katarit në ora 01:00 të mengjesit te kesaj te shtune, në pritjen e të cilëve mori pjesë edhe kryeministri Rama.

Të ardhurit e fundit me dy fluturime janë akomoduar në Tiranë.

Në total numri i qytetarëve afganë të mbërritur në Shqipëri në 48 orët e fundit është 275.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *