Subscribe

Kryeministri Edi Rama e cilësoi aksionin e opozitës si vetëvrasës.

 

Nga foltorja e Kuvendit, kreu I qeverisë tha se opozita nuk po lufton me ide por me kapsolla.

 

Rama theksoi se qeveria do të vazhdojë rrugën e saj dhe se nuk do të ndalet pavarësisht nëse opozita merr pjesë apo jo në zgjedhjet lokale.

 

Duke u ndalur tek akuzat për blerje votash, Rama I kujtoi PD që në 2017-ën ishte ajo që kishte kontrollin e Ministrisë së Brendshme.

 

“Opozita nuk po lufton me ide por me kapsolla. Ne do vijojmë rrugën e zgjedhjeve pa u ndalur. Në 2017 ne I besuam opozitës Ministrinë e Brendshme. Rruga e opozitës është vetëshkatërruese. Qeveria nuk është arrogante por e vendosur për reformat. Zgjedhjet pa këto parti janë anormale.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *