Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të hënë në Bruksel, ku do të marrë pjesë në takimin e 11 mes drejtuesve të Bashkimit Europian e përfaqësuesve të Shqipërisë.

Ai ka publikuar disa foto në rrjetin e tij social “Facebook”, ku shfaqet krah Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi

Kreu i qeverise është i shoqëruar nga ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka.

Në fokus do të jetë përparimi në përmbushjen e kritereve të integrimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *