Subscribe

Kryeministri Edi Rama ju përgjigj presidentit Ilir Meta, pas reagimit të këtij të fundit për grevën në Rinas.

 

Sipas Ramës, Meta po përpiqet të rrëzojë qeverinë, por e paralajmëroi se nuk ka asnjë mundësi për diçka të tillë.

 

“Ilir, dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë! Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit! T’i harrosh të dyja!”, ishte reagimi i Edi Ramës në “Twitter”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *