Subscribe

Në vijim të prezantimit të planit elektoral të PS “Rruga drejt 25 prillit”, kryeministri Edi Rama  e ndali theksin këtë të hënë tek emigracioni.

 

Në veçanëri, shefi i qeverisë tha me ironi se opozita bën politikë baltosëse për këtë temë dhe fton emigrantët të kthehen në Shqipëri për të bërë jetën më të mirë, sipas tij.

 

 

“Loja politike me shifrat e emigracionit si baltë kundër qeverisë, me përpjekjen për të krijuar idenë që po iku kjo qeveri e poshtëër, do të kthehen të gjithë këtu për të fjetur gjumë rehat bashkë me Lulin dhe numëruar paratë bashkë me Monikën, është neveri. Është shumë sekëlldisës fakti që debati politik për këtë temë nuk ka shkuar më shumë sesa përtej politikës së baltosjes. Edi Rama përzuri 1 milion, ça do të thotë kjo? Si janë në të vërtetë faktet?”

One thought on “Rama: Emigrantët të kthehen këtu për të fjetur me Lulin dhe numëruar paratë me Monikën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *