Qindra fishekë u gjëtën nga forcat e rendit gjatë kontrollit të zhvilluar në një banesë në Memaliaj.

Bëhet e ditur se fishekët u zbuluan pasi u kontrollua banesa e shtetasit me iniciale F.K në fshatin Zhapokikë të Memaliajt.

Më konkretisht në shtëpin ë e 49 vjecarit u gjeten 481 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Policia e qarkut Gjirokastër ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.