Presidentja e Greqisë, Katerina Sakellarpoulos ka udhëtuar drejt Beogradit për një vizitë dy ditore. Ajo është  takuar me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.

 

Ndërkohë pritet edhe takim mes delegacioneve të dy vendeve. presidentja e Greqisë u prit nga kryeministrja serbe Ana Bërnabiç.

 

Në një intervistë, presidentja e Greqisë ka deklaruar se Athina nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës dhe se ky qëndrim vijon të mbetet i njëjtë

 

Kjo vizitë e presidentes së Greqisë në Serbi vjen pak ditë pas marrëveshjes së Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *