Tomas Tuchel i thotë lamtumirë  PSG-së. Lajmi fillimisht është bërë I ditur nga prestigjozja franceze L-Equipe, pastaj  lajmi është përhapur me shpejtësi në të gjitha mediat.

47 vjecari është shkarkuar nga drejtuesit e klubit parizien pse për largimi i tij  perflitej prej kohësh .

Parisienët arritën të triumfonin  mbrëmjen e të mërkurës me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Strasburg, jane vetem nje pike larg dyshes Lille-Lyon qe kryeson kampionatin si dhe jane kualifikuar per ne 1/8 e Champions League , por  kaq  nuk mjaftoi për të shpëtuar postin e teknikut gjerman .

Vendimtar ne kete rast per shkarkimin ka qene nje interviste e dhene nga Tuchel per median gjermane Sport 1, qe mesa duket nuk I ka pelqyerf aspak drejtuesve te PSg dhe mbi te gjitha  Presidentit Al Khelaifi.

Momentalisht dy emrat me kuotë më të lartë për zëvëndësimin e Tuchel janë ish trajneri i Tottenham, Mauricio Pochetino si dhe trajneri I njohr italian, fitues me Milan dhe Juventus, MaxAllegri.

Pochetino ka qënë më herët lojtar i PSG nga 2001-2003 dhe konfirmimi I tij do të lëvizte me shpejtësi edhe transferimin e danezit Eriksen nga Inter tek skuadra e njohur franceze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.