Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, duket se ka qenë tifozja numër 1 e kombëtares së saj, dhe emocionet duke parë ndeshjen me Danimarkën kanë qenë të shumta.

 

 

Kroacia fitoi me vështirësi kundër danezëve, duke u kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Botës, mes 8 më të mirave.

 

 

U desh ekzekutimi i penalltive për t’u përcaktuar fituesi, por duket se Kolinda ishte shumë e lumtur, sidomos pas fitoreve të kroatëve.

 

 

 

Pas ndeshjes Presidentja kroate i ka uruar lojtarët për fitoren. Ajo ka hyrë në dhomat e zhveshjes dhe ka përqafuar më rradhë lojtarët dhe trajnerin e ekipit kombëtar.

 

 

Në media Kitarovic është komentuar jo pak, duke thënë se ajo duket mjaft seksi, dhe i ka sjellë fat skuadrës kroate, prania e saj në stadium.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *