Kreu i shtetit Ilir Meta, po shijon bukurinë dhe freskinë e Bjeshkëve të Prevallës dhe të Brezovicës në Kosovë.

 

Përmes një video të postuar në profilin e tij në facebook, kreu i shtetit shfaqet i veshur, sportiv dhe me një çantë në shpinë.

 

“Një udhëtim ëndrrash mes bukurive magjepsëse të Bjeshkëve të Prevallës dhe të Brezovicës, aty ku ndërthuren si askund tjetër pyjet me ahe dhe me pisha, ku vegjetacioni dhe biodiversiteti është mahnitës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *