Edhe banorët e Gramshit u janë bashkuar protestave kundër rritjes së çmimeve të produkteve bazë të shprtës dhe burimeve të energjisë.

 

Me pankarta në duar, në të cilat shkruhet “Rama ik”, “Populli pa bukë dhe kryemnistri në Dubai”, “Ngrihuni o njerëz, nuk na mban më kurrizi”, qytetarët i bëjnë thirrje qeverisë që të marrë masa të menjëhershme për përballimin e krizës.

 

Ata bllokuan edhe akset kryesore të qytetit, por forcat policore ndërhynë, duke i larguar ata nga rruga.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.