Policia e Durrësit ka dhënë detajet e para nga operacioni për kapjen e qindra mijëra eurove në një autobus.

 

Blutë konfirmojnë se konkretisht janë sekuestruar në portin e Durrësit rreth 500 000 euro.

 

Ata ishin fshehur në pjesën e sipërme të një autobusi me 6 qese plastmasi, brenda të cilave kishte disa pako.

 

Aktualisht janë shoqëruar disa persona, mes tyre dhe shoferi i autobusit Elidon Çela nga Lushnja, dhe po vijon puna për numërimin e saktë të sasisë së eurove dhe për identifikimin e kapjen e personave të përfshirë.

 

Në portin e Durrësit, si rezultat i një hetimi njëmujor të kryer nga Policia Kriminale e DVP Durrës, për mundësinë e futjes së një shume të madhe eurosh në vendin tonë, nëpërmjet portit të Durrësit, gjatë ditës së sotme, në kuadër të operacionit policor të koduar “Eurot”, është ushtruar kontroll i imtësishëm nga Seksioni kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar i DVP Durrës.

 

Si rezultat i informacioneve dhe konrollit të imtësishëm, në pjesën e sipërme të një autobusi janë gjetur të fshehura 6 qese plastmasi, brenda të cilave kishte disa pako, me rreth 500 000 euro.

 

Nga Policia e DVP Durrës janë shoqëruar disa persona dhe vijon puna për numërimin e saktë të sasisë së eurove dhe për identifikimin e kapjen e  personave të përfshirë.

 

Në përfundim të veprimeve do të japim informacion të plotë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *