Policia ka ndërhyrë në selinë blu pas kërkesës për ndihmë të Lulzim Bashës.

 

Efektivët kanë hedhur gaz lotsjellës dhe plumba gome kundër mbështetësve të Sali Berishës.

 

“Në bazë të një kërkese të bërë Policisë së Shtetit, nga një grup deputetësh të Partisë Demokratike, të cilët kanë kërkuar ndihmën e Policisë, pasi i rrezikohej jeta nga protestuesit, sqarojmë se: Policia e Shtetit është gati për të ndërhyrë në ndihmë të deputetëve që kanë kërkuar ndihmë dhe u bën thirrje protestuesve që të distancohen menjëherë nga aktet e shkatërrimit të pronës dhe aktet e dhunës. Policia e Shtetit u bën thirrje organizatorëve të protestës që të përmbajnë protestuesit dhe të shmangin çdo rast dhune, sepse do përballen me ligjin”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Vijon…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *