Evi Kokalari ka paralajmëruar Lulzim Bashën se do të mbajë përgjegjësi për “dhunën verbale, psikologjike dhe fizike” të ushtruar ndaj saj dhe Albana Vokshit në selinë blu nga mbështetësit e kryedemokratit.

 

Përmes një postimi në “Facebook”, Kokalari bën me dije se dy gra u munduan ta intimidonin me sharje vulgare dhe dhunë fizike. Në reagimin e saj, ajo i është drejtuar Bashës së do të marrë një përgjigje jo vetëm të merituar, por dhe shumë agresive.

 

“Lulzim Basha duhet të marrë përgjegjësi për dhunën verbale, psikologjike dhe fizike të ushtruar ndaj meje dhe disa grave të tjera në ndërtesën e PDsë sot. Dy gra, që ishin komplet jashtë kontrollit, u munduan të na intimidonin me sharje vullgare dhe dhunë fizike, dhe Lulzim Basha që ishte në seli, nuk morri mundimin ta ndaloj për gati një orë që ishim aty, që do të thotë që Lulzim Basha ishte pjesë e këtij vullgariteti. Basha duhet të kuptoj që unë do vi sa herë kam takim në seli, sepse jam e mandatuar nga 4446 delegatë të Partisë Demokratike. Nëse herës tjetër që do jem aty, do përballem po me këtë vullgaritet, Lulzim Basha do marri një përgjigje jo vetëm të merituar por dhe shumë agresive, që do mallkoj ditën që humbi llogjikën ndaj meje, dmth shkarkimi nga detyra dhe dosja e Nick Muzin, do të ishin vërtet problemet më të vogla që Luli do ketë ndonjëherë në jetë”, shkruan Basha.

One thought on “Përplasja në PD/ Kokalari paralajmëron Bashën: Do mallkosh ditën që humbe logjikën ndaj meje

 1. Dhuna shkaktuar ndaj Kokalarit dhe Vokshit dy te perzgjedhurat per drejtimin paraprak te PD e lindur nga masa popullore demokratike te perzgjedhura nga Kuvendi i dates 11 dhjetor ashte nje brutalitet i organizuar nga Basha dhe i mbrojtur nga Rama
  Ky ushtrim dhune duhet te ndeshkohet rrepte nga çdo Shqiptar pa marr parasyshë perkrahjen e partive politike
  Ambasadoria Amerikane duhet ta shqyrtojë kte rast ekstrem te pakten ne mbrojtje te një Qytetare nenshtetase Amerikane dhe jo te pajtohet me organizatoret e krimit siç janë Basha Rama
  Te dy keta te fundit te nxirren para pergjegjësive
  Turpi i kombit
  Ku do i mbeshtesim shpresat Tona

  Rasim Peposhi
  Sweden

Leave a Reply

Your email address will not be published.