Ne nje tjeter material audio te publikuar nga BILD, Imer Lala flet ne telefon me nje te panjohur dhe informohet per menyren sesi po ecin votimet ne Diber ne kohe reale ne zgjedhjet lokale te 2016.

Numri i panjohur i thote Lales se kreu i FRD dhe familjaretg e tij votuan per Sherefedin Shehun dhe kjo e acaron Imer Lalen qe mesa duket kishte pritshmeri te tjera.

 

I PANJOHUR: o shef si t’kam?

IMER LALA: njatjeta

I PANJOHUR: a je mire?

IMER LALA: mire, si je ti?

I PANJOHUR: kryetari i FRD me gjithe njerezit e vet, votuan per Sherefedin Shehun.

IMER LALA: jo, seshte e vertete

I PANJOHUR: po ja kontrollova shef tani, sa ka votuar para 20 minutash.

IMER LALA: mos u tall

I PANJOHUR: po per koke t’gjitheve ku i kam

IMER LALA: o I q..r..

I PANJOHUR: po, ja kontrollova une, skam lene njeri, 5 veta kane qene aty, te 5 kane votuar Sherefedinin.

IMER LALA: edhe cuni I vet ee?

I PANJOHUR: Po

IMER LALA: ja ta marr ne telefon, (ofendon).. kur erdha atje I thashe do shkosh te shtabi , do takosh Remin dhe do I thush ne jemi me kete, e kupton shqipen apo jo? se dhe Hasan Begu me tha, shikoje kete m.. me tha.

I PANJOHUR: po jo mo e verifikova tani, para 20 min ka votuar, hajd  mos e vrit mendjen po ta dish.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *