Parandalohet krimi në familje në  Lushnje.

 

Policia bën me dije se ka vendosur në pranga 25-vjeçarin A. Q., i cili kanosi dhe tentoi të vriste me hanxhar babain e tij 56 vjeç.

 

Ka qenë vetë burri që ka telefonuar policinë në telefon dhe i ka treguar për ngjarjen.

 

“Me marrjen e njoftimit, menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë në fshatin Krutje, ku është bërë e mundur kapja dhe neutralizimi në kohë e autorit, i cili i ka kërcënuar shërbimet e Policisë se do të dëmtonte ata ose veten, në rast se do të ndërhynin.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, shtetasin A. Q., 25 vjeç.

Gjithashtu u sekuestrua në cilësinë e provës materiale mjeti prerës (hanxhar), me të cilin 25-vjeçari kanosi për të vrarë babanë e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.