Sulmet izraelite në lagjen Shujayea, në lindje të qytetit të Gazës kanë shkatërruar më shumë se 50 shtëpi, thotë ministria e Jashtme palestineze.

 

Në një postim në X, ministria ndau pamjet kaotike të lagjeve të shkatërruara.

 

Qindra persona uvranë dhe u plagosën nga sulmet, tha ministria, ndërsa disa prej viktimave janë ende të bllokuar nën rrënoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *