Pak minuta para spektaklit, Dijonisi dhe Mariana kanë përkëdhelur macen më të njohur, Sokolin.

Në bisedë me fermerin, Mariana i ka thënë se macja është bespreme, pasi shkon dhe kërkon përkëdhelje në çdo krevat. Dijonisi me batuta shprehet se është qejfli si baba, pra si vetë ai. Fermerët kanë “shpërthyer” në të qeshura.

Pjesë nga biseda:

Mariana: Sokol bespremë!

Dijonisi: Hajde tek baba. Të ka baba xhan

Mariana: E di pse është bespremë? Shkon në të gjitha krevatet

Dijonisi: Po mirë se është qejfli si baba. Kështu shkon dhe baba

Mariana: Kështu shkon dhe baba sa andej këtej. Ah i ka ngjarë babës ky

Dijonisi: Të paç baba ty, kështu vazhdo

Mariana: Sa i mirë është

Dijonisi: Kur shtrihet ka qejf t’a prekësh./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *