Ashtu sic kishte paralajmeruar opozita pershkallezoi protestat duke bllokuar rruget kombetare te vendit.

Mbeshtetesit e Partise Demokratike dhe ata te Levizjes Socialiste per Integrim u grumbulluan ne pikat kyce te akseve lidhin kryeqytetin me veriun dhe jugun e vendit.

Drejtuesit dhe ish deputetet e dy forcave politike u shperndane sipas planit te percaktuar qe me pare.

Vete lideri i opozites zgjodhi Milotin per tiu bashkuar protestes kunder qeverise ku beri thirrje per nisjen e mosbindjes civile deri ne largimin e Edi Rames.

Dhjetera mbeshtetes te partise demokratike u stacionuan ne Tirane rreth rrotullimit te doganes ku nuk munguan edhe momentet e tensionit me drejtuesit e mjeteve.

Qytetare te mbeshtetur edhe nga ish deputete te partise demokratike penguan levizjen e makinave drejt Durresit dhe Kamzes.

Ne Durres prane zones se Plepave protestuesit u udhehoqen nga kryetarja e Levizjes Socialiste per Integrim, Monika Kryemadhi dhe numri dy i demokrateve Gazmend Bardhi.

Nen thirrjet Rama IK ata perseriten kerkesat per krijimin e qeverise tranzitore dhe mbajtjen e zgjedhjeve te parakoheshme

Ne Fier mbeshtetesit e opozites zgjodhen vendin prane rreth rrotullimit te Sheqit per te bllokuar rrugen.

E njejta situate ishte edhe ne Elbasan. Qytetaret dhe ish deputet u perqendruan prane rreth rrotullimit te Bradasheshit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *