E sotmja do të jetë një natë festë në Romë.

 

Edhe pse pjesa më ultrase  e fansave është zhvendosur drejt Tiranës, rreth 50,000 tifozë verdhekuq priten te jene sonte në stadiumin Olimpik për të ndjekur finalen e “Conference League” kunder Feyenoord.

 

Ata janë organizuar dhe përmes ekraneve të mëdhenj do të shijojnë së bashku emocionet e finales së madhe ne stadiumin e tyre.

 

Ndersa ne Tirana, ne stadium pritet te jene me shume se 8 mije tifoze te Romes dhe pjesa tjeter do te qendrojne ne amfiteatrin e liqenit artificial.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *