Nico Williams është dëshira e madhe e Barcelonës për linjën e tyre sulmuese për sezonin e ardhshëm. Anësori bask, zbulimi i madh i Eurokupës me Spanjën së bashku me Lamine Yamal të Barcelonës, e ka ditur prej javësh që Barça e ka atë në vendin e parë në listën e prioriteteve dhe se kjo është arsyeja pse klubi ka vendosur të punojë për të mbyllur marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur me lojtarin e Athletic Club.

Barça u takua javën e kaluar në Barcelonë me agjentin e Nico Williams, Félix Tainta. Takimi përfundoi me një marrëveshje parimore mes klubit dhe Nicos për kushtet personale të operacionit.

Lexo edhe :

Related Posts

Në totalin e viteve të kontratës së anësorit të kombëtares tashmë ka një marrëveshje parimore mes të dyja palëve dhe të gjitha çështjet e lira janë mbyllur në pritje të Barça dhe Athletic për të mbyllur transfertën përfundimtare. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *